EnglishFrenchGermanTurkish

3D İç Cephe Tasarımları

 • 3D İç Cephe Tasarımları

3d İç cephe tasarımı nedir?

3d İç cephe tasarımı konusunda hizmet almak üzere araştırma yaparak içeriğimize denk geldiyseniz artık en doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz.              3d mimari tasarımlar çalışma ve yaşam alanlarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Her yıl değişen tasarım trendleri bunun yanı sıra her iç mekanın farklı alan ölçülerine sahip olması gibi ayrıntılar esas alınarak özel programlarda üç boyutlu mimari tasarım çalışmaları yapılarak sunuluyor. İç mekanların şık, kullanışlı ve zevkinize hitap edecek şekilde olması için henüz hiçbir işlem yapmadan önce üç boyutlu olarak hayal ettiğiniz iç tasarımı görebilirsiniz. Estetik, işlevsellik, görsel ve teknik anlamda bir iç mekanda görmeniz gereken her ayrıntıyı tasarım çalışmalarında kolaylıkla görebilirsiniz.  Kaliteli ve profesyonel yaşam ya da çalışma alanlarına sahip olmayı istiyorsanız siz de 3d İç cephe tasarımı hizmeti alarak işinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

Rekarch mimari tasarım firması olarak kullandığımız özel programlar ile hizmet veriyoruz. İç mekanlardaki en ince ayrıntıya kadar 3d modellemesini çıkarıyor alanı tüm işlemlerden önce görmenizi hedefliyoruz. Yapılan iç tasarım çalışmaları sonucunda hayal ettiğiniz iç mekân tasarımının gerçeğe en yakın halini görme fırsatı yakalayabilirsiniz. 3d İç cephe tasarımı nedir ve nasıl uygulanır, nereden hizmet alınır gibi soruların yanıtlarını da merak ediyorsanız içeriğimizin devamından ayrıntılara ulaşabilirsiniz. İzmir’de yer alan profesyonel ve yenilikçi mimari tasarım firması olarak hizmete ilişkin merak edebileceğiniz her detayı sizler için kaleme aldık. Hemen daha detaylı görüşme ve hizmet talebi oluşturmak üzere bizi arayabilirsiniz!

3d İç cephe tasarımı nasıl yapılır?

3d İç cephe tasarımı çalışması hem tasarımcılara hem de yapının sahibi olan müşterilere büyük kolaylık sağlayan bir hizmettir. Bir yapının iç ya da dış kısımlarının hangi malzemeler ile hangi renk ve detaylar ile yapılacağını önceden belirleseniz bile net bir gözle işlemlerden önce görmek her zaman fayda sağlar. Tasarımın ve inşa sürecinin her adımını görmek, eksik ya da fazla tasarım detaylarını ayırt edebilmek adına özel bir çalışma olan 3d İç cephe tasarımı hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmeti almanın birden fazla faydası olduğunu ifade etmek de yanlış olmayacaktır. Hem inşa sürecinde hem de müşterinin hayal ettiği iç mekana sahip olması adına önemli bir çalışma adımı olarak dikkat çekiyor.

Rekarch mimari tasarım bünyesinde yer alan uzman ekibimiz kaliteli 3d tasarımlar çıkararak her detayı görmenizi hedefliyor. Mimari projelendirme aşamasından sonra 3d modelleme yapılarak projeyi gerçeğe en yakın hali ile görmenizi sağlıyoruz. Bu noktada 3d modelleme nedir, tasarım aşamaları nelerdir sorusunun yanıtını merak edebilirsiniz. Hemen iç mekân tasarımında kullanılan aşamaları ve kavramları netlik kazandırmak adına açıklamak gerekirse de;

 • Mimari tasarım nedir: Mimari tasarım karşımıza çıkan tüm yapılar için uygulanan estetik, işlevsellik ve güzellik algısıyla biçimlendirilen tasarımlardır. Her yapı için olmazsa olmazlar arasında yer aldığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Herhangi bir yapının inşa sürecinden önce modellenerek görüntülenmesi yapı henüz bitmeden büyük ölçüde net fikir verir.
 • 3d modelleme nedir: İç mekan tasarımından sonraki aşamadır. 3D bilgisayar grafikleri ile elde edilen, cisimlerin tam 3 boyutlu görünmesini sağlayan tasarım aşamasıdır. Kısacası herhangi bir cismin dijital forma geçişi olarak da ifade edilebilir. Bu aşamada temel hedef müşterinin hayalindeki ve zevkine hitap eden her detayın yer aldığı, ölçümlerin ve işlevselliğin de netlik kazandığı formu kazandırmaktır.
 • 3d tasarım nedir: 3d modelleme ile 3d tasarımı birbirinden ayıran temel farklılıklar bulunuyor. İki kavram genelde aynı olarak biliniyor. Modellemeden önceki tasarım aşaması olduğunu ifade etmek mümkündür. Tasarımcı öncelikle olmayan bir nesneyi bu yöntemle bilgisayar ortamında oluşturur. Cismin ölçüleri, hesaplama detayları ve kullanım alanı gibi detaylar bu aşamada netleşir. Yapılan 3d tasarım çalışması ikinci aşamada 3d modellemeye aktarılarak tamamlanır.

Tüm bu teknik detaylara hakim olan özel tasarımcı ekibimizden kolayca hizmet almanız mümkündür. Hayal ettiğiniz yapıların iç tasarımlarını dijital ortamda görüntüleyerek her detayı hakkında erkenden fikir sahibi olabilir, yapının inşasındaki eksiklikleri bu yöntemle görebilir önlem alabilirsiniz. Hemen firmamızla iletişime geçerek ayrıntılar hakkında bilgi alabilir, akabinde hizmet talebinde bulunarak hayalinizdeki iç mekan tasarımını görme fırsatı yakalayabilirsiniz!

3D İç cephe tasarımı, Salon, Oturma odası, Mutfak, Banyo, Çocuk odası vb.

3d İç cephe tasarımı hizmeti

3d İç cephe tasarımı hizmeti alanında profesyonel tasarımcılardan alınmalıdır. Farklı bilgisayar programları ile elde edilen iç mekân tasarımlarının kaliteli ve verimli olması tasarımcının bilgi birikimi ile doğrudan bağlantılıdır. Farklı projeler sunmuş, daha önce referans çalışmaları bulunan tasarım firmalarımda hizmet almanız işini kolaylaştıracaktır. Aksi halde inşa sürecinden önce her detayı görebilmek adına yapılan 3d tasarımlarının eksik olması ince ayrıntıların gözden kaçmasına neden olabilir. Bu hizmetteki en temel esas kesinlikle tecrübe ve alandaki uzmanlıktır.

Rekarch mimarlık firmamızın bünyesinde hizmet veren tasarımcı ekibi tüm gerçek nesne ve cisimlerin bilgisayar ortamına aktarılması, derinlik kazandırılarak üç boyutlu hale getirilmesi konusunda uzmanlaşmıştır. Herhangi bir modeli en gerçekçi detaylarıyla sanal ortama aktaran tasarımcılarımız iç mekânlar için hayal gücü ve eldeki verilerden beslenerek hizmet veriyor. Bu aşamaların tümünde sizi dinliyor ve kafanızda oluşturduğunuz taslağı gerçeğe dönüştürüyoruz. Ekibimiz alanında uzman olduğu için en gelişmiş ve yenilikleri tamamlanmış modelleme programlarını kullanarak hizmet sağlıyor. Bu da ortaya çıkarılan tasarımın en ince detayına kadar sunulmasını sağlayarak iç mekânların verimli, işlevsel ve kaliteli bir şekilde inşa edilmesine yardımcı olurken aynı zamanda hayalinizdeki her detaya sahip olmasını da doğrudan destekliyor.

3d İç cephe tasarımı neden önemlidir?

Yaşam ya da çalışma alanlarının iç mekan inşa sürecinin başlamasından hemen önce bunu sanal ortamda görmek büyük fayda salar. Bu noktada 3d İç cephe tasarımı hizmeti almak neden önemlidir sorusu da en sık merak edilenler arasında yer alıyor. Yapı inşalarından önce alınması gereken en önemli hizmetlerden biri olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Yukarıda da ayrıntılı olarak ifade ettiğimiz üzere büyük kolaylık sağlayan 3d iç cephe tasarımı hizmetinin genel anlamda faydalarını sıralamak gerekirse de;

 • İnşaat projeleri (iç mekan) henüz hayata geçirilmeden net görüntüsünü görmeyi sağlar.
 • Projedeki eksikliklerin, ölçüm hatalarının ve benzeri ince detayların netlik kazanmasını sağlarken, yanlışların düzeltilmesini de sağlar. Bu da proje hayata geçirilmeden sağlandığı için ekonomik anlamda tasarruf etmenize yardımcı olur.
 • Projenin içerisinde sanal ortamda olmak kaydıyla gezme fırsatı sunar.
 • Gerçekçi ve kolay anlaşılırdır.
 • Projenin onay almasını daha kolay hale getirir.
 • Müşterinin hayal ettiği ofisi, evi ya da diğer alanları önceden görmesini ve değerlendirmesini sağlar.
 • Projenin tasarım olarak tamamlanması inşa aşamasındaki tüm hizmetleri de kolay hale getirir.
 • Üretkenliği doğrudan arttırır.
 • Daha düşük maliyetler ile inşa sürecin tamamlanmasını sağlar.
 • Alan müdahalelerini en az seviyeye indirir.
 • İç mekândaki her alanın net ölçülerini sunar. Ölçümlerin yanı sıra her kısımda henüz yapı inşa edilmeden gerçekçi bir havayla içerisinde gezinmenizi sağlar.

Siz de hayal ettiğiniz evi, ofisi ya da diğer tüm yaşam-çalışma alanlarının iç mekanlarını üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Hem projenin tamamlanması hem de hayalinizdeki detaylarla hazırlanmasını sağlamak için iç cephe tasarımı hizmeti alabilirsiniz. Bu tasarımlar da birbirinden farklılık gösteriyor. Klasik çizgilere sahip iç mekanlar olduğu gibi tamamen modern çizgilerle beslenen tasarım çalışmaları da sunulabilir. İç mekan tasarım çalışmasının temel öğesi sizin zevkiniz ve hayal gücünüzdür. Taleplerinizi, isteklerinizi ve hayalinizdeki her detayı bize aktarmanız yeterli olacaktır. Tüm bu detayları göz önüne alarak gerçeğe en yakın şekilde bilgisayar ortamına işliyoruz. Ardından bunu bir proje haline getirerek sizlere sunuyoruz. Hayalinizde o yaşam ve çalışma alanlarının iç mekanını sanal olarak gezmenizi sağlıyoruz.

Klasik 3d İç cephe tasarımı

Hayalinizdeki iç mekanların her detayı klasik olabilir. Klasik iç mekan tasarımları modern çizgilere göre biraz daha zaman alıcı ve detaylıdır.  Eğer yaşam ya da çalışma alanlarınızın klasik hatlardan ve detaylardan oluşmasını istiyor ve bunun stilinizi yansıttığını düşünüyorsanız tasarımcılarıma bunu iletmeniz yeterli olacaktır. İç mekanın her ayrıntısında neler kullanacağınızı, hangi obje ya da eşyalar ile taçlandıracağınızı düşünerek tarafımıza aktarabilirsiniz.

Göz alan, Osmanlı dönemindeki klasik ağırlığı taşıyan şık bir o kadar da zengin görünen bu tasarımlar için daha fazla detaya ihtiyaç duyulduğu için müşterilerimiz ile birebir iletişimde olarak tasarım çalışmamızı sürdürüyoruz. Tasarımın tamamlanmasından sonra revize taleplerinizi de yerine getiriyoruz. Klasik 3d İç cephe tasarımı çalışmasında değiştirmek ya da eklemek istediğiniz her ayrıntıyı dikkate alıyoruz. Hasas ve göz kamaştıran iç detaylar kullanıldığı için biraz daha zaman alan bu tasarım çalışmamızı tamamen sizin talepleriniz doğrultusunda şekillendiriyoruz.

Modern 3d İç cephe tasarımı

Modern 3d İç cephe tasarımı son dönemlerde en sık terci edilen çalışmalardan biri olarak dikkat çekiyor. Klasik iç mekan tasarımı yerine daha modern ve sadece yaşam-çalışma alanları hayal eden müşterilerimizin sıklıkla bu çalışmayı talep ettiğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Klasik tasarım çalışmasına göre daha hızlı ve daha kolaydır. Genelde modern iç mekan tasarımlarında daha çok sadelik tercih ediliyor.

Modern çizgiler aynı zamanda 3d modelleme ve tasarım aşamalarının hem daha hızlı hem de daha kolay ilerlemesini sağlıyor. Yine de zevkinize, hayalinize göre her detaya yer verdiğimizi bilmelisiniz. İç mekanlarınızı henüz inşa edilmeden de gezebilir, ayrıntılarını inceleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey hemen uzman iç mekan tasarımcı ekibimizden destek almanız olacaktır. Aklınızdaki her detay cümlelere dökerek bize iletirseniz biz de bunu gerçekçi bir hale getirerek sanal ortamda tarafınıza sunabilirsiniz. Daha fazla bilgi için hemen bizi ziyaret edebilir ya da direk iletişime geçebilirsiniz.

3d İç cephe tasarımı fiyatları

3d İç cephe tasarımı hizmeti almak isteyen müşterilerimizin en sık araştırdığı ve tarafımıza yönelttiği sorulardan biri de fiyatlar oluyor. Fiyat konusunda kesin ve net bir rakam vermek ne yazık ki mümkün değildir. Tasarım detayları netleşmeden ve hangi alanda iç mekân tasarımı istediğinizi görmeden fiyat teklifi sunamıyoruz.  Hazırlanacak iç mekan tasarım çalışmalarının alanları, tasarım modeli, yapılacak işlemleri ve benzeri kriterlere göre fiyatlarımız şekilleniyor. Her bütçeye hitap etmeye özen gösterdiğimiz için cazip fiyat teklifleri sunmaya da özen gösteriyoruz. Tüm bu detaylar hakkında daha ayrıntılı görüşme sağlamak üzere dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.